Vanaf 1 januari a.s. kunnen sportverenigingen gebruikmaken van een nieuwe subsidieregeling. De regeling subsidieert 20% van de kosten voor de bouw en het onderhoud van sportaccommodaties, het beheer ervan en de aanschaf en het onderhoud van sportmaterialen. Er mag meerdere keren een aanvraag worden gedaan. Een subsidieaanvraag moet minimaal € 5.000 zijn. Een organisatie mag in totaal niet meer dan € 2,5 miljoen per kalenderjaar aanvragen.
Er is een aanvullende subsidie van 15% van de kosten van maatregelen voor energiebesparing en toegankelijkheid. Deze maatregelen worden dus voor 35% gesubsidieerd.
Energiemaatregelen die in aanmerking komen zijn o.a. sportveldverlichting, LED-verlichting, warmtepompen, HR-glas, isolatie, zonnepanelen en een zonnecollectorsysteem.
Toegankelijkheidsmaatregelen zoals een automatische deur, lift, toegang sportrolstoelen e.d. komen ook in aanmerking voor subsidie.
Bron: Ministerie VWS
+31(0)65 422 18 04 | |
Klik voor email |